Viisin märtsi alguses 2025 läbi kahepäevase "Rakett69"- õpilaste teaduslaagri Tallinna Tehnikagümnaasiumi peeglisaalis.
Viimane R69- laager oli uue hooaja (2024_25) sponsoreeritud laagri korraldus. Tallinna Tehnikagümnaasiumi õpilased osalesid tasuta peale päevaseid koolitunde kahel päeval uute teaduskatsete lahendamistel, sotsiaalsetes mängudes, õppevideode ja filmide vaatamistes ning ühistegevustes. Mina olin Tartu AHHAA- poolt valitud laagrijuhendaja, kes piloteeris uue hooaja ülesandeid oma TTG õpilastele.
Töötasin uued ülesanded ja katsed enda jaoks läbi ning õpilaste meeskondades lahendati kõik ülesanded ära.
R69- laagri läbiviimine motiveerib mind, sest seal on üpris keeruline aja sisse mahtuda ning kogu teaduskatsete huviala läbi teha. Loomulikult olid õpilastele ka "laagrifantad", "laagrikokad", soolased ja magusad küpsised ja kommid. Viimased lasevad vahepausidel õpilastel puhata ning see on samuti üks õpivalmiduse moodus. Peale "laagrifantade" ja küpsiste söömist õpilased õpivad jälle paremini.
Olen läbinud Tartu AHHAA- keskuse poolt korraldatud R69- laagrijuhendaja koolituste paketi ning täieliku ettevalmistuse- ka Rakett Juunior programmis. Mõned pildid minu kui juhendaja ettevalmistuskoolitustest.
Pilt Tallinna PROTO- Avastuskeskuse koolituselt, 2024.
oma kooli õpilastele (märts, 2025):
"Rakett69"- õpihuvilaager on üles ehitatud TV- saate tegemise põhimõttel: on esimene, teine ja kolmas võttepäev. Iga päev on lastel käsil erinevad teemad ja ülesanded, olgu selleks siis õhk ja loodusnähtused, jõud, optika, mõõtmine, matemaatika jms. Iga päev toimub ülesannete analüüs ja arutelud, et õpilastel kinnistuksid õpitud teadmised ja areneksid sotsiaalsed oskused.
Ühes laagris osaleva grupi suuruseks juhendaja kohta on kuni 24 last.
Laagrid kestavad 3 järjestikust päeva (päevad ca 6 tunni pikkused). Aja sisse on arvestatud ka lõuna- ja snäkipausid.
Laagri toimumiskoht ja osalejad on õpetaja enda organiseerida.
AHHAA teaduskeskus Tartus juhendab.
Minu juhendamisel toimusid "Rakett69"- laagripäevad 22.- 24.10. 2024 Tallinna Tehnikagümnaasiumis.
Olen koostööprojektis Tartu AHHAA- keskusega, et antud haridusprojekti veelgi edasi arendada. Oma koolis olen juba Rakett69 tegevused läbi viinud. Õpilasi osales minu laagris 18. Tagasiside laagripäevadele on positiivne. Jõudsin juhendajana läbi viia edukalt 8 tunniajalist teaduskatset (3- päeva jooksul). Teaduskatsed põhinesid väga erinevatel kastevahenditel ning füüsikateooriatel. Õpilased lahendasin teaduskatseid praktilisel käed- külge meetodil ning päeva lõpupoole olime ka väsinud.
Edasi pildigalerii Rakett69 laagripäevadest: