Ajasin täna tööasju Kadrioru pargis

19.märts, 2020. Tundub, et viirusekartust mul väga palju ei ole, seetõttu otsustasin oma kodust hommikupoole liikuda ühte lähematest parkidest. Mõtlesin, et võiksin pisut pikema tee jalutada ja jõuda mõnusasse ning perekesksesse Kadrioru parki.
Hetkel ma täiesti naudin distantsilt töötamist. Peale värskes õhus liikumise jääb nüüd veel palju aega kodus iseendale. Plaanis on lugeda raamatuid ja puhata õhtuti teleka ees.
Kodu on mul enda sisseseatud ja väga armas, seda ma muuta ei plaani :)
Robootika õpetamine TTGs jätkub edasi ning oma töökusega ma garanteerin ilusti oma elamispinna Tallinnas.

Kadrioru pargi meeleolus arendasin edasi nii meilivahetuse kui ka Wordis tippimisega edasi oma tööd Tallinna Ülikooli STEAM K12 töögrupis. TLÜ töögrupis osalemine on seotud koolidevahelise robomatemaatika projektiga.
Kuna olen mingil määral teadlase tüüpi inimene, siis kirjutasin valmis väikese kokkuvõtte, milles seisneb minu töö STEAM K12 projektiga seonduvalt.

 Teadusesuunaline kokkuvõte minu panusest uues töögrupis on siin:
""
Käesoleval kevadel osalen koolide robomatemaatika suurprojekti raames Tallinna Ülikooli STEAM K12 töögrupis. STEAM õpperaamistiku oskused on tuleviku seisukohalt kõige hinnatumad ning selle eesmärk on soodustada 21. sajandi oskuste lõimitud arendamist ja sünergia saavutamist teaduse, tehnoloogia, inseneeria, kunsti ning matemaatika valdkondades. Iseenesest teadus ja veel rohkem kunst lisavad STEAM õpperaamistikku loomingulisust ja vaba mõtlemist. See kõik loob sünergia, mis võimaldab paralleelselt edasi arendada neid 5 valdkonda erinevate projektide ning koostöövormide raames arvestades selget tulevikunägemust mitmetel elualadel nagu haridus, ärisuunad, teenindus jne.
Kirjeldan põgusalt oma osa STEAM K12 töögrupis.
Oman hariduselt ka inseneri kvalifikatsiooni ning põhjalikku koolirobootika kogemust Lego WeDo, EV3 ja Makeblock seadmete ja tarkvara kasutamisel, õpetamisel ja edasiarendamisel. Haridusrobootika ja erinevad tehnilised suunad kogu haridusvaldkonnas pakuvad mulle suurt huvi igapäevaselt ning väljakutseid oma töös. Tänu sellele taustale on mul võimalik osaleda STEAM K12 projekti erinevates koostöövormides.
Praegusel hetkel pean välja töötama ühe toimiva prototüübi koolirobootika baasil ühele TLÜ doktorandile. Laiemaks teemaks on keskkond- loodus, kus põhirõhk on digipädevuste tõstmisel, STEAM vahendite kasutamisel ning pedagoogika ja didaktika sidumisel looduskeskkonna ning STEAM õpperaamistikuga.
Lihtsas maakeeles öeldes, mul tuleb välja töötada koolirobootika baasil toimiv robot kasutades keerulisemaid sensoreid, mis illustreerib ühe keskkonna teema baasil STEAM- vahendite võimalusi paremaks õppimiseks ning digipädevuste tõstmiseks kõikidel hariduse astmetel.

Pildid 19.03. Kadrioru pargist on siin-